Aby nás odpoveď NIE nezastavila, ale posunula ďalej.

ako mať úspešný biznis

Aby nás odpoveď NIE nezastavila, ale posunula ďalej.

 

Často som tlačila pred sebou balvan povinností len preto, aby som sa vyhla prípadnému odmietnutiu. Veľa ráz ma hrozba odpovede NIE zastavila úplne. Rozhodla som sa, že teraz sa na tento svoj tieň pozriem hlbšie. Nech ma jednoducho už viac nezastavuje a hlavne nech porozumiem jeho daru.

 

Už pár dní som vedela, že dnes je deň, keď mu musím zavolať a požiadať o stretnutie. V tele som však cítila veľký odpor. Nevedela som sa donútiť zdvihnúť telefón a povedať tých pár potrebných viet. Akoby sa mi vovalila do žalúdka veľká guľa a nechutne ma tam ťažila.

 

Tak som si položila otázku: "Čo ťa v tom bruchu tlačí?" Odpoveď bola: "No, jasné že strach. A čoho sa bojíš?" Pokračoval monológ vo mne. "No, veď toho, že ma odmietne, že mi povie NIE. Nebude sa chcieť stretnúť, nebude mi chcieť zdvihnúť telefón a ani mi nebude chcieť zavolať naspäť."

 

Moje vlastné odpovede ma celkom šokovali a monológ pokračoval ďalej. "To akože ja si myslím, že jeho NIE je o mne? A čo takto, že to je o ňom." Tak som si začala písať, čo to nie pre MŇA naozaj znamená.

 

Bez mojich interpretácií som zistila, že to NIE mi o ňom vraví toto:

 

  • Je to človek slobodný a vyjadruje svoju vôľu.
  • Jeho názor je o ňom a nie o mne.
  • Jeho názor vychádza z neho a ja neviem prečo má taký názor.
  • On jediný vie, čo chce a čo nechce.

 

Na druhej strane to nie mi pomohlo uvedomiť si o mne toto:

 

  • Ja sa musím preniesť cez svoju pýchu a rešpektovať iný názor bez toho, aby som to spájala so mnou.
  • Ja si vážim tohto človeka práve pre to, že má odvahu vyjadriť svoj názor.
  • Ja si vážim seba bez ohľadu na názor ostatných.
  • Ja sa viem z iného názoru dozvedieť niečo nové.

 

Pochopenie múdrosti tohto tieňa mi prinieslo neskutočnú úľavu. Zrazu ma to NIE prestalo zraňovať a spôsobovať mi bolesť. Tým sa automaticky vytratil aj strach mu znovu čeliť. Už som totiž vedela, že povedať nie je plné právo každého. Naopak, takého človeka si vážim, lebo má odvahu povedať si svoj názor aj keď vie, že sa to druhej strane nemusí zrovna páčiť.

 

Teraz v rámci hry "život" pozorujem svoje ego, či je naozaj bez záchvevu zranenia, či podráždenia schopné rešpektovať názor, aj keď úplne iný.

 

Moje ponaučenie: Ak si uctievam svoj názor, tak si ctím názor iného človeka, aj keď je to NIE.

 

S láskou

 

Magdaléna

individuálny koučing

No Comments

Comments are closed.